| Brand | Acer |
|---|---|
| Category | PC & Laptop > Laptop |
| Product Condition | New |
| Gaming Focused | Yes |
| Laptop Type | Gaming Laptop |
| Operating System (L) | Windows 11 Home |
| Processor | Intel |
| Microsoft Office Pre-Install | Yes |
| Intel Core | i7 |
| Intel Gen | 13th Gen |
| Graphics Card Series | GeForce RTX 50 |
| Screen Size (Inches) | 15.6 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Memory (RAM) | 16GB |
| Storage Type | SSD |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Period | 2 Years |
| Weight | 2.10 kg |
| Dimension | 37.00 cm x 24.00 cm x 3.00 cm |

Acer Nitro V15 ANV15-52-78XQ Gaming Laptop | GeForce RTX5050 | Intel Core i7-13620H
RM5,499.00





Reviews
There are no reviews yet.