| Brand | Tecware |
|---|---|
| Category | RIG Builder > Desktop Casing |
| Product Condition | New |
| Casing Type | mATX |
| Motherboard Compatibility | ITX, mATX |
| Expansion Slot | 4 |
| I/O Ports | Super Speed USB 3.0 x 1 USB 2.0 x 1 HD Audio x 1 |
| Bays | 2 x 3.5″ 1 x 2.5″ |
| Support And Clearance | 320mm Max GPU Length 160mm Max Cooler Height 170mm Max PSU Length |
| Fan Support | Front: 3 x 120mm Rear: 1 x 120mm Top: 2 x 120mm Bottom: 2 x 120mm |
| Radiator Support | Top: Up to 240mm Front: Up to 240mm |
| Warranty Period | 1 Year |
| Warranty Type | Limited Warranty |
| Weight | 4.50 kg |
| Dimension | 37.00 cm x 22.00 cm x 40.80 cm |

Tecware AERO M TG mATX Casing
Price range: RM145.00 through RM155.00
| Color | Black, White |
|---|





Reviews
There are no reviews yet.