| Brand | Acer |
|---|---|
| Category | PC & Laptop > Laptop |
| Product Condition | New |
| Gaming Focused | Yes |
| Laptop Type | Gaming Laptop |
| Operating System (L) | Windows 11 Home |
| Processor | AMD |
| Microsoft Office Pre-Install | Yes |
| AMD Core | Ryzen 5 |
| AMD Gen | 6th Gen |
| Graphics Card Series | GeForce RTX 30 |
| Screen Size (Inches) | 15.6 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Memory (RAM) | 8GB |
| Storage Type | SSD |
| Storage Capacity | 512GB |
| Upgradable | RAM |
| Warranty Period | 2 Years |
| Weight | 3.00 kg |
| Dimension | 37.00 cm x 24.00 cm x 3.00 cm |

Acer Nitro V15 ANV15-41-R0DZ Gaming Laptop | GeForce RTX3050 | AMD Ryzen 5 6600H
RM3,299.00





Reviews
There are no reviews yet.